Gençlik Araştırmaları Gündemi

Gençlik Çalışmaları Birimi, ana programlarından biri olan ve 2013 yılından beri ağırlık verdiği araştırma projeleri ve yayınları üzerinden Türkiye’deki gençlik araştırmaları alanına katkıda bulunmaktadır. Birim, web sitesi içinde kurgulanan bu bölümde Türkiye’deki gençlik araştırmaları gündemine dair paylaşımlara yer verecektir.

Bu bağlamdaki çalışmalara Fraktal Danışmanlık ve Araştırma şirketi tarafından, 2000li yıllar içinde gençlik alanında yayınlanan kitap, rapor, tez ve dergilere ilişkin olarak hazırlanan yazın taraması ile başlanmıştır. Sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz ve içinde istediğiniz kriterlere göre arama yapabileceğiniz yazın taramasını, sizlerden gelecek öneri ve katkılarla daha kapsamlı ve işlevsel bir hale getirmeyi amaçlamaktayız. Bu çalışmayla ilgili öneri ve katkılarınızı genclik@bilgi.edu.tr adresi üzerinden bize iletebilirsiniz.

Bu bölümde zaman içinde gençlik alanındaki yeni yayınların tanınırımlarına ve o yayınların hazırlanmasında emeği geçen akademisyen ve araştırmacılarla yapılan görüşmelere de yer verilecektir.